Νηπιαγωγείο Πάφου Ι'
Τηλέφωνο: 26220408
Τηλεομοιότυπο: 26221822
Μενού

Ζημώνουμε αυγωτές για το Πάσχα!

Ομαλή μετάβαση από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό σχολείο! Επίσκεψη και γνωριμία με το χώρο του Ι΄Δημοτικού σχολείου "Ευαγόρας Παλληκαρίδης".

Παιχνίδι στο πάρκο των Χρωμάτων!

Ένα όνειρο μια ευχή!

Ημέρα διαφορετικότητας. Φοράμε διαφορετικές κάλτσες!

Νους υγιής εν σώματι υγιή!

Γιορτάζω την 25η Μαρτίου παρέα με τους φίλους μου της Α΄τάξης Δημοτικού.

Ας χορέψομε: ντύνομαι τον αγαπημένο μου ήρωα από τα παραμύθια!

Συμμετοχή στην καρναβαλίστικη παρέλαση!

Ο κ. Θεόδωρος ο τροχονόμος μας, μας δειχνει πως διασταρώνουμε με ασφάλεια.  Για την προσφορά του τα παιδιά του προσφέρουν ένα δωράκι να τον κρατά ζεστό τις κρύες μέρες!

Μαθαίνουμε πρώτες βοήθειες με την καθοδήγηση του διασώστη κ. Γιώργου Θεοχάρους!

Τσικνοπέμπτη 2024! Σύνδεσμος εν δράση!

Προσφορά αγάπης!

Συλλογή τροφίμων από τις οικογένειες των παιδιών μας, για όσες οικογένειες τα έχουν ανάγκη, μέσω της οργάνωσης που ίδρυσε η κ. Μαρία Πίσκοπου "Αυγερινός".

Μόνος είμαι σπάνιος, μαζί είμαστε δυνατοί! Μοναδικά χαμόγελα!

Ομιλία λοχία τροχαίας κ. Χρίστου Λιασίδη στο σχολείο μας για την ασφάλεια στο αυτοκίνητο και στο δρόμο!

Προσφορά γονιών! Καλλωπίζουμε το σχολείο μας!

Ημέρα φιλίας!Προσφέρω αγάπη και φιλία στα παιδιά του διπλανού μας νηπιαγωγείου!

Ετίναξε την ανθισμένη αμυγδαλιά!

Προσφορά νοσηλευτών και φυσιοθεραπευτών! Ως ένδειξη εκτίμησης τα παιδιά προσφέρουν κέικ που έφτιαξαν τα ίδια στο σχολείο στον αντικαρκινικό  σύνδεσμο Πάφου και στον ΠΑΣΥΚΑΦ!

Κατασκευή λεμονάδας! Προσφορά λεμονάδας, κέικ και μηλόκρεμας που έφτιαξαν τα παιδιά στους γονείς και παππούδες τους για ένα μεγάλο ευχαριστώ για την προσφορά τους.

Η τεράστια προσφορά του Παλληκαρίδη! Επίσκεψη στο άγαλμά του, κατάθεση στεφάνου και ακολούθως επίσκεψη στην τάξη του!

Προσφορά της πυροσβεστικής! Επίσκεψη στον πυροσβεστικό σταθμό Πάφου!

Προσφορά της αστυνομίας! Επίσκεψη στο σταθμό τροχαίας Πάφου!

Γνωριμία με τους παραδοσιακούς χορούς του νησιού! Η προσφορά του χορού στον άνθρωπο. Από το χοροδιδάσκαλο κ. Χάρη Πάζαρο!

Μαθαίνω για την ιστορία του νησιού. Επίσκεψη στο αρχαιολογικό μουσείο Πάφου! Γινόμαστε αρχαίοι κάτοικοι του νησιού. Γινόμαστε αρχαιολόγοι!

Μαθαίνω για την προσφορά του Στέλιου Κυριακίδη. Γυμνάζομαι στο γήπεδο!Μαθαίνω ασκήσεις από το γυμναστή Κρις Παυλάρα.

Μαθαίνω για τα παιδιά με αναπηρίες! Πώς είναι να μην ακούω, βλέπω, κρατώ ή περπατώ;

Χριστουγεννιάτικο παζαράκι Συνδέσμου Γονέων Νηπιαγωγείου!

Συμμετοχή στο Lets Do It Cyprus! Καθαρίζω τη γειτονιά μου!

Αρκουδάκια από το σπίτι για το σπίτι!